Květen 2018

Zlo v každém z nás

20. května 2018 v 14:23
Toto téma se náramně hodí k mému názvu blogu, samozřejmě jsem nemyslela jen zlo, ale dneska to bude o něm.
Zlo v každém z nás je určitě, myslím, že nikdo z nás není čistý jako list papíru a učitě jsme byli někdy zlí. Řekla bych, že nezáleží na tom jestli jsme zlí, ale jak jsme zlí, protože je rozdíl být na někoho zlý nebo sedět ve vězení za vraždu, to je podle mě opravdové zlo.
Tím chci říct, že jsem byla určitě někdy zlá, třeba na sestru, když na ni někdy křičím, ale to neznamená, že ji nemám ráda a ona to moc dobře ví, takže jsme většinou za hodinu v pohodě.
Myslím, že opravdové zlo máme v sobě hned od narození jenom o tom nevíme a poznáme to až po nějakém čase, důležité je aby jsme se naučili ho ovládat a nevybouchnout hned u prvního problému.
Nedokážu si představit, že by na světě byli jen zlí lidé, kam by tenhle svět spěl?
Hodně lidí na tuto otázku ptá už teď, ale já myslím, že záleží na tom jestli se na svět díváme pozitivně nebo negativně.

Co je štěstí?

12. května 2018 v 8:08 | Natálie Kokotková
Já a štěstí nejsme moc velcí kamarádi, když hrajeme nějakou hru většinou prohrávám, ale to mi nevadí. Nejsem člověk, který potřebuju za každou cenu vyhrát.
Já beru štěstí spíše v těch chvilích, když jsem šťastná. Miluju chvile, když se s kamarádkou smějeme a nemůžeme přestat. Štěstí je pro mě, když se dobře vyspím, když čtu dobrou knihu a takhle bych toho mohla vyjmenovat spostu, ale otázka zněla.
"Co je štěstí?" Pro mě je to,když vím, že nemusím nic řešit, když se můžu smát prostě jen tak, i když vypadám jako blázen.
Šťastní se budete cítit, když ze svého života vypustíte všechny zbytačné věci, třeba řešit, co si kdo o mě myslí, to je jeho věc a má smůlu, že mě nemůže poznat, vypusťte ze svého života falešné lidi a budete doopravdy šťastní.